Jakie zabawki dla 2 latka? TOP 5

Masz w domu dwulatka i już kompletnie nie wiesz, jaką zabawkę mu kupić? Wszystkie poprzednie szybko mu się znudziły. W dodatku, martwisz się tym, że zabawki, które kupujesz w żadnym stopniu nie wpływają pozytywnie na jego rozwój. Na szczęście mamy na to sprawdzony sposób. Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 5 zabawek dla dwulatka. Doskonale wiemy, czym lubi się bawić dwuletnie dziecko. Przekażemy Ci z przyjemnością ten pilnie strzeżony sekret. Trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Na naszej liście znalazły się zabawki z rozmaitych kategorii. Mają one nie tylko dawać dziecku radość, ale również rozwijać jego umiejętności manualne i wyobraźnię. Jaką zabawkę wybrać? Jaka będzie idealna zabawka dla dwuletnich dzieci? Odpowiedzi na te wszystkie zadane tutaj pytania znajdziesz poniżej.

Jakie zabawki będą idealne dla dwulatka?

Przede wszystkim, musisz pamiętać o tym, że każda zabawka, jaką pragniesz kupić dla Twojego dziecka, ma być bezpieczna. W praktyce oznacza to, że powinna mieć między innymi odpowiednie atesty wymagane przez prawo. Zabawki dla 2 latka mogą mieć ruchome elementy. Jednak pamiętaj o tym, aby nie były to małe przedmioty. Kupując niewielką zabawkę ryzykujesz, że dziecko weźmie ją do buzi i połknie. To, co dzieci są w stanie połknąć najlepiej wiedzą pediatrzy. Dziecko, które przez przypadek połknęło na przykład klocek albo inną część zabawki może trafić do szpitala. Naprawdę lepiej nie ryzykować i nie robić nieprzemyślanych zakupów.

Pamiętaj, że jeszcze przez wiele lat będziesz odpowiedzialny za swojego malucha. Często będziesz musiał za niego myśleć i podejmować najlepsze dla niego decyzje. I nie mamy tutaj na myśli wyłącznie kupowania dobrych i bezpiecznych zabawek. Niewielkie elementy znajdują się w większości puzzli. Jeżeli już je kupiłeś, to pamiętaj, aby zawsze towarzyszyć maluchowi przy zabawie. Wtedy będzie bezpiecznie. W dodatku, będziesz miał okazję do tego, aby spędzić z nim trochę czasu. Puzzle nadają się również do zabawy z innymi dziećmi. Oczywiście znowu pod opieką dorosłych.

Jeżeli nie masz pomysłu, co wybrać dla malucha, to poniżej znajdziesz listę super zabawek na prezent dla 2 latka i nie tylko.

Klocki dla dwulatka

Uważamy, że to jest świetny pomysł, o ile mają one duże elementy. Wtedy ryzyko połknięcia ich przez dziecko zostaje ograniczone do minimum. Wszelkiego rodzaju układanki idealnie nadają się dla dwulatka. Dają możliwość kreatywnej zabawy i jeżeli pogoda na to pozwala, to dziecko może się nimi bawić na świeżym powietrzu. Na przykład wtedy, gdy rozłożysz je na stoliku w ogrodzie. Zakup układanki jest również bardzo dobrym pomysłem z tego względu, że może być okazją do wspólnego spędzania czasu z Twoim dzieckiem.

Klocki to świetna zabawka, bo rozwija zdolności manualne. Dziecko uczy się rozwijać koordynację ręka oko i ćwiczy precyzję ruchów. Inaczej mówiąc klocki i układanki magnetyczne, wspierają motorykę małą. Na pewno bardzo przyda się ona dziecku, w późniejszym czasie, między innymi w przedszkolu. Szybciej nauczy się samodzielnie jeść posiłki oraz zawiązywać buciki.

Jakie zestawy klocków i inne zabawki wybrać?

Klocki są odpowiednim wyborem dla każdego malucha. Jednak, aby były bezpieczne, to musisz pamiętać o dopasowaniu ich do wieku dziecka i do etapu jego rozwoju. Dla najmłodszych zestawy, które zawierają małe elementy są bardzo niebezpieczne. O wiele lepiej jest zaczynać od dużych elementów i potem zwiększać trudność układanek. Zwróć uwagę również na to, że klocki to doskonały pomysł na prezenty dla znajomych maluchów. Dla dwulatków szczególnie polecamy klocki z serii lego duplo lub klocki jeżyki. Są dosyć duże. Czasami w tych zestawach klocków znajdują się również postacie, które maluch może rozkładać na mniejsze części. Zabawa klockami pobudza kreatywność dzieci oraz wspiera ich zdolności manualne.

Zabawki edukacyjne dla dwuletniego dziecka

Klocki to nasza pierwsza propozycja dla dziecka w wieku dwóch lat. Kolejne na liście są zabawki edukacyjne. W tej kategorii mieści się ich naprawdę mnóstwo. Dlatego wymienimy tylko przykłady i wyjaśnimy Ci dlatego warto kupić właśnie tego rodzaju zabawki dla Twojego malucha. Zabawki edukacyjne to nie tylko już wcześniej wspomniane puzzle i układanki. W tej kategorii chcemy Ci polecić również gry planszowe, akcesoria do rysowania, pojazdy do samodzielnego popychania. Te ostatnie inaczej nazywają się jeździkami. Dwulatki są bardzo ciekawe świata. Dlatego wszelkie zabawki, które mogą zaspokoić w nich tę potrzebę i dodatkowo nauczyć nowych rzeczy są na wagę złota.

Drewniana kuchnia – ekologiczna i ponadczasowa

Co podarować dwulatce, która ma już praktycznie wszystko? Najlepsze zabawki, to takie, które są ponadczasowe. Drewniana kuchnia bez wątpienia znajduje się w tej kategorii. To idealna zabawka dla dziewczynek. Pewnie, gdy Ty sam byłeś dzieckiem, to jeszcze nikt nie zwracał na ten aspekt zabawek uwagi. Jednak dzisiaj, to, że kuchnia została wyprodukowana z drewna jest jej dużym atutem. Jeszcze parę lat temu drewniane zabawki były uważane za niemodne.

Wszyscy rodzice rzucili się na ich plastikowe odpowiedniki. Jak możemy się dzisiaj przekonać, to był błąd. Plastikowe zabawki nie są dobre ani dla środowiska naturalnego, ani dla dzieci. Szczególnie te pochodzące z Chin, ponieważ często nie mają one żadnych wymaganych prawem atestów. Drewniana kuchnia jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, bo zajmie małą dziewczynkę na długi czas. Dziecko będzie mogło dzięki niej rozwinąć wyobraźnię i przy okazji nauczyć się bawić z innymi maluchami. Co jeszcze podarować dzieciom? Czym lubi się bawić dwulatek?

Lego duplo – klocki znane i kochane od lat

Musimy uczciwie przyznać, że ten rodzaj klocków robi furorę już od bardzo wielu lat. Nic dziwnego. Klocki są kolorowe i bezpieczne dla dzieci. Dzięki gigantycznemu wyborowi zestawów klocków z łatwością możesz je dopasować zarówno do wieku malucha, jak i do jego zainteresowań. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że zestawy można ze sobą łączyć. Klocki lego duplo wspierają rozwój zdolności manualnych, rozwijają kreatywność i uczą wspólnej zabawy z innymi maluchami.

Gry planszowe – idealne do wspólnej zabawy

Gry planszowe w ostatnich latach znowu stały się bardzo popularne. Nie tylko wśród dwulatków. W tę doskonałą zabawę wkręcili się również dorośli. Jeżeli też pragniesz sobie przypomnieć, jak to było, gdy grałeś jako dziecko w planszówki, to kup je swojemu dwulatkowi. Wspaniała zabawa w większym gronie gwarantowana.

Która z tych zabawek najbardziej Ci się spodobała? Które z nich ma Twoje dziecko?