Koń na biegunach

Konik na biegunach jest jedną z najbardziej popularnych zabawek wśród dzieci. Obecnie wymyślane są nawet sposoby, aby uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi! Klasyczny drewniany konik na biegunach ewoluował w pluszowe zwierzątko, które jest przyjemne w dotyku i przypomina prawdziwego konia – a potem zyskał także zupełnie nowy wygląd. Dzisiejszy model nie zawsze musi być różowy lub wielokolorowy; czasami może być psem lub misiem, a także wszystkim pomiędzy! Na stronie Toy4Joy każde dziecko znajdzie coś, co mu się spodoba.

Wyświetlanie 1–32 z 42 wyników

Koń na biegunach, zabawka każdego dziecka – dlaczego warto wybrać

Zabawką, która spodoba się każdemu dziecku, jest konik na biegunach. Pięknie wyrzeźbiony, drewniany model przywołuje wspomnienia z najmłodszych lat, a ponadto pięknie wygląda w każdym pokoju. Jeśli rodzic stawia na minimalizm, drewniany wzór będzie najlepszym rozwiązaniem! Poza różnymi drewnianymi konikami bujanymi można znaleźć propozycje pluszowe, które są bardzo przyjemne w dotyku – sprawiają ogromną radość, gdy są głaskane lub przytulane przez dzieci. Większość z tych propozycji jest wyposażona w siodła – niektóre wyglądają jak małe żywe koniki, inne zaś bardziej jak zabawki, którymi dzieci mogą się bawić w domu (lub na dworze, jeśli jest wystarczająco ciepło). Plastikowe modele mogą nie sprawiać większych problemów w utrzymaniu czystości, co jest ważne, biorąc pod uwagę, jak często większość mebli ogrodowych ulega zabrudzeniu z powodu przebywania na zewnątrz… Oczywiście zabawka ta może być również używana przez dzieci w domu, gdzie często rodzice mogą potrzebować porady, jaki typ bujaka najbardziej im odpowiada.

Rodzaje koni na biegunach

Zabawki bujane wykonane są z różnych materiałów, w tym z drewna, pluszu lub odpornego i bezpiecznego plastiku. Koniki na biegunach można znaleźć w prostych wzorach o tradycyjnej formie, ale są też modele bogato zdobione, które bardziej podobają się dzieciom. Niektóre koniki bujane są wykonane z pluszu, aby nadać im realistyczny wygląd (choć nie zawsze). Niektóre bujaki przypominają zupełnie inne zwierzęta i są wykonane z miękkiego futerka, które jest miłe w dotyku, jak aksamit, co stanowi alternatywę w stosunku do tego, co można znaleźć gdzie indziej. Tego typu zabawki zazwyczaj stoją na drewnianych płozach, ponieważ często są przeznaczone wyłącznie do użytku w pomieszczeniach, w przeciwieństwie do większości huśtawek na placach zabaw, gdzie czasem jest zbyt wietrznie lub mokro. Toy4Joy oferuje tego typu zabawki wykonane z wysokiej jakości formowanych plastikowych elementów, ponieważ pozwalają one na zabawę dwojga dzieci jednocześnie dzięki unikalnej konstrukcji przypominającej te spotykane na placach zabaw!

Drewniany koń na biegunach

Drewniane koniki bujane można łatwo wyczyścić wilgotną ściereczką. Są lekkie i przenośne, co czyni je doskonałym wyborem do zabrania na wycieczkę lub w podróż. Są również bardzo przystępne cenowo i dostępne w szerokiej gamie stylów i wzorów. Ko są bardziej stabilne i lepiej nadają się dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Istnieją różne rodzaje drewnianych koników na biegunach, w tym: Tradycyjne koniki bujane w stylu zachodnim są wykonane z jednego kawałka drewna i są łatwe do utrzymania w czystości. – Masywne – masywne koniki na biegunach mają plastikowe siodło, strzemiona i metalowy grzbiet. Są mocniejsze i bardziej stabilne niż tradycyjne koniki bujane w stylu zachodnim lub angielskim.

Drewniany konik bujany dla rocznego dziecka

Zabawka konik bujany dla rocznego dziecka to doskonały pomysł na prezent. Pamiętaj, że zabawki te są odpowiednie, jeśli dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć, ale przed ich zakupem musisz poczekać, aż skończy co najmniej 6 miesięcy. Warto również poszukać konstrukcji ze specjalnymi siedziskami, aby nie było zbyt łatwo lub trudno z niego zejść i aby lepiej pasował do Twojego dziecka, biorąc pod uwagę jego wzrost. Klasyczne koniki bujane najlepiej pasują do dzieci w wieku 12 miesięcy i starszych, ale niektóre wersje są dostępne w różnych rozmiarach, jeśli chcesz coś bardziej interaktywnego lub mniejszego, w zależności od tego, czego dziecko teraz potrzebuje! Drewniane koniki bujane muszą być dopasowane do wagi, wzrostu i wieku dziecka, aby uniknąć obrażeń – zbyt wysoko umieszczone modele nie powinny odstraszać maluchów od zabawy na nich z obawy przed upadkiem; zbyt niskie oparcia mogą powodować upadki przy schodzeniu z małych modeli.

Wyjątkowa zabawka konik na biegunach – zalety i zastosowanie

Konik bujany jest popularną zabawką od pokoleń. Powód, dla którego ten rodzaj zabawki jest zawsze modny, jest oczywisty: przynosi dzieciom radość i pozwala im uniknąć poczucia nudy. W przeszłości istniała tylko jedna możliwość – drewniany konik na biegunach, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się modele plastikowe! Inną wariacją na temat tego klasycznego motywu może być słoń lub zwierzątko na biegunach, takie jak nasz pies lub kot (jeśli szukasz czegoś z łapkami). Obecnie dostępnych jest tak wiele modeli, że tradycja ta nie zaniknie w najbliższym czasie! Jest to z pewnością świetny pomysł, ponieważ możemy w ten sposób dać upust dziecięcej energii.

Ten szczególny rodzaj zabawek ma również inne zalety niż nowość – najlepszą z nich jest różnorodność – i jako taki nie powinien być nigdy zapomniany, ponieważ dostarcza dziecku pozytywnych emocji; takie doświadczenie nie może zostać pominięte, gdy mówimy o zabawkach, które dają radość.

Koń na biegunach Milly Mally

Koniki na biegunach to zabawki, których po prostu nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju. Specjalnie z myślą o najmłodszych maluchach, które jeszcze nie wyrosły z bujaków, marka Milly Mally stworzyła bujaki Polly, które zapraszają dzieci w wieku od 2 do 5 lat na pełne wyobraźni przejażdżki! W przypadku chłopców sprawdzi się szary bujak, który swoją łagodną estetyką zachęca do aktywnej zabawy. Zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy (przechodzących ze standardowych bujaków), bujaki Polly pomagają niemowlętom rozwijać umiejętności koordynacji ruchowej i zmysł równowagi podczas zabawy.