Zabawki drewniane

Niech tutaj szybko podniesie do góry rękę ten, kto nie lubił bawić się w dzieciństwie drewnianymi zabawkami? Kolorowe klocki i inne układanki z drewna mają swój niezapomniany urok. Warto pokazać swoim dzieciom, ile możliwości dają drewniane zabawki.

Wyświetlanie 1–32 z 432 wyników

Co dają dziecku zabawki drewniane?

Prawdopodobnie o wiele więcej niż współczesne zabawki z tworzyw sztucznych. Drewniane zabawki dla dzieci chociaż nie mają mnóstwa kolorowych światełek i innych przyciągających wzrok elementów, to i tak bardzo dobrze rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Są banalnie proste w swojej konstrukcji i może właśnie w tym tkwi ich siła. Drewniane zabawki mają to do siebie, że są przyjazne dla środowiska naturalnego. Bardzo trudno jest je zniszczyć. Właśnie dlatego drewniane klocki często były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Nawet dzisiaj jest tak, że używane zabawki w dobrym stanie trafiają w ręce kolejnych dzieci i dają im wiele radości. Przedmioty z drewna są ponadczasowe. Chociaż w największym stopniu kojarzą się one z klockami, to z drewna producenci tworzą również przepiękne gry lub samochodziki. Zabawka z drewna to jest taki produkt, który zdecydowanie powinien się znaleźć w Twoim koszyku i to jak najszybciej.

To nie są jeszcze wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą zakup drewnianych zabawek w naszym sklepie internetowym. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że współczesne zabawki składają się głównie z plastiku. Nie jest to dobre, ani dla dziecka, ani dla środowiska naturalnego. Plastik, szczególnie w tych najtańszych zabawkach bardzo często nie jest nigdzie badany i może wywoływać reakcje alergiczne u dzieci. Jednak nie są to jeszcze wszystkie jego grzechy. Plastik ma to do siebie, że może się połamać pod naciskiem dziecięcych rączek i je skaleczyć.

Drewniane klocki

Pewnie teraz zastanawiasz się głęboko nad tym, czy nie lepszym wyborem byłyby drewniane klocki? Naszym zdaniem jest to doskonały trop. Przy okazji również pomysł na prezent dla malucha. Drewniane klocki to ekologiczne zabawki. Na pewno ucieszą najmłodszych. Klocki mogą się spodobać zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Dziewczęta będą mogły bawić się nimi w dom. Tworzyć z nich na przykład mebelki dla lalek lub gospodarstwa i farmy dla zwierząt. Natomiast chłopcy mogą z nich zbudować samochody, zamki lub całe osiedla. Klocki drewniane dziecko może wykorzystywać na bardzo wiele sposobów. Są odpowiednie zarówno do samodzielnej zabawy, wspólnie z rodzicami lub z kolegami. Zabawa drewnianymi klockami nigdy się nie nudzi!

Zabawki z drewna, w szczególności wszelkiego rodzaju klocki i układanki posiadają również walor edukacyjny. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że maluch może się dzięki nim nauczyć na przykład liczenia. Jednocześnie będzie się przy tej nauce doskonale bawił. Ty jako rodzic możesz na przykład zachęcić malucha do zbudowania budowli z określonej ilości elementów lub do odkładania na inną kupkę wybranej ilości klocków. Przy takiej zabawie jest miejsce na pomyłki i na śmiech. Klocki z drewna mogą być wykorzystywane również do różnego rodzaju innych zabaw edukacyjnych. Mamy tutaj na myśli na przykład naukę czytania przez zabawkę. Na klockach drewnianych mogą być umieszczone literki. Dzięki temu, maluch bardzo szybko je pozna i nauczy składać je w słowa. Jak widzisz klocki to produkt potrzebny i uniwersalny.

Drewniane zabawki dla dzieci

Takimi zabawkami, mogą się bawić zarówno starsze, jak i młodsze dzieci. Drewniane zabawki charakteryzują się tym, że nie pękają, nie kruszą się i nie niszczą się tak szybko, jak plastik. To wszystko sprawia, że klocki to coraz popularniejsza alternatywa dla plastikowych zabawek. Są kolorowe i zachęcają maluchy do doskonałej zabawy. Jeżeli trochę się o to postarasz i zadbasz o klocki drewniane, to będą Ci one z powodzeniem służyły nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejnym atutem, jaki mają zabawki z drewna jest bezpieczeństwo. Zazwyczaj układanki z drewna zawierają w sobie duże elementy. Dlatego nie musisz się obawiać o to, że dziecko je przypadkowo połknie lub się nimi pokaleczy. Tylko lekarze wiedzą, ile szkód może wyrządzić słabej jakości zabawka plastikowa u malucha. Nie demonizujemy. Tylko ostrzegamy. Zabawki z drewna nie mają żadnych ostrych krawędzi. Są bezpieczne. Ich zaletą jest również trwałość.

Kolejnym ich niebywałym plusem jest to, że nie mają zbyt wielu krawędzi i zakamarków. Teraz nie mówimy już o bezpieczeństwie, ale o czymś zupełnie innym. Po prostu klocki z drewna są łatwe do utrzymania w czystości.

Wróćmy jeszcze na chwilę do tej kwestii ekologii. Swoją drogą powinno się o tym mówić jeszcze więcej. Gdy decydujesz się na zakup zabawki z drewna, to wiesz, że drzewa odrastają. Wolno, ale jednak. Gdy zabawka drewniana nie będzie się już nadawała do użytku, to możesz ją spalić lub oddać do recyklingu. A jak to wygląda w przypadku zabawek plastikowych? O wiele, wiele gorzej. Plastik nie jest dobry dla środowiska naturalnego. Źle na nie wpływa zarówno na etapie produkcji, jak i przy późniejszym użytkowaniu. Niestety wielu rodziców nie przykłada do tego wagi i wybiera zabawki z plastiku. Mamy nadzieję, że uda nam się namówić Cię na zakup drewnianych zabawek. Skorzysta na tym zarówno Twoja pociecha, jak i środowisko naturalne.

Drewniane puzzle wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Są przyjemne w dotyku i nie wyślizgują się z dziecięcych rączek. Dodatkowo te zabawki wspierają również rozwój kreatywności. W przypadku klocków dziecko ma przed oczami wyłącznie drewniane elementy. To, co może z nich stworzyć będzie musiało sobie wyobrazić. Dzięki temu, uczy się również logicznego myślenia i cierpliwości. Stworzenie z drewnianych klocków skomplikowanej budowli często zajmuje wiele godzin. Czasami nawet dni. Natomiast radość ze stworzenia czegoś wyjątkowego jest wtedy naprawdę gigantyczna. W naszej ofercie poza puzzlami i klockami mamy jeszcze bardzo wiele innych produktów z drewna. Jest to materiał ponadczasowy, który w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy i powoli wypiera plastik.

Czy drewniane zabawki mogą się pochwalić jeszcze jakimiś innymi atutami? Na szczęście tak. Jednym z niech jest fakt, że mogą się nimi bawić nawet najmłodsze dzieci. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, zabawki drewniane są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Jedynie kontakt z wodą może im poważnie zaszkodzić. Gdy zamówisz w naszym sklepie internetowym zabawki drewniane, to nie będziesz się musiała martwić, że maluch je za chwilę zniszczy. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim, z tego względu, że na przykład klocki z drewna są odporne na upadki z dużej wysokości, gryzienie, rzucanie, odbijanie od innych przedmiotów, a nawet od ścian. Nie są niezniszczalne, ale niewiele im brakuje, aby uzyskać taki status. Przetrwają na pewno nawet intensywne użytkowanie przez Twoją pociechę. W końcu dzieci są najlepszymi testerami dla różnego rodzaju zabawek. Dobrze o tym wiedzą rodzice, bo niektóre zabawki psują się zatrważająco szybko i dziecko od razu prosi o zakup kolejnej. Klocki rozwiążą Ci ten problem na dłuższy czas. Ok. Jesteś już przekonany, że zabawki drewniane są czymś, co warto wypróbować. Teraz wystarczy tylko złożyć zamówienie w naszym sklepie internetowym.

Na sam koniec pragniemy Ci jeszcze przypomnieć o jednej niezwykle istotnej sprawie. Mamy tutaj na myśli to, że czeka na Ciebie nasz newsletter. Znajdziesz w nim informacje o promocjach, powiadomienia o tym, co dzieje się w sklepie i wiele innych informacji.